tel.: +421 905 353 847

e-mail : realprojekt-ZVNC-realprojekt.sk

realitná kancelária žilina realitná kancelária žilina
realitný maklér žilina realitný maklér žilina
vizualizacie vizualizacie

Ako urýchliť predaj nehnuteľnosti

Predávate nehnuteľnosť a trvá to akosi pridlho napriek tomu, že sa u vás vystriedalo viacero záujemcov ?

Dovoľte mi niekoľko rád založených na mojich skúsenostiach s predajom nehnuteľností, ktoré môžu viesť k urýchleniu predaja vášho bytu či domu.

Určite so mnou budete súhlasiť, že prvý dojem, ktorý máte z niekoho alebo z niečoho, je často ten najdôležitejší.  Preto je potrebné, aby aj Vaša nehnuteľnosť zanechala v potenciálnom kupujúcom ten najlepší dojem. Pamätajte na to, že prvý dojem môžete zanechať len raz. Ak sa vám to nepodarí nebudete mať k dispozícii „opravný termín“.

Samozrejmosťou by malo byť, že predávaná nehnuteľnosť je pred návštevou potencionálneho kupujúceho uprataná.Pokiaľ možno odstráňte z interiéru malé kúsky nábytku, ako sú rôzne stolčeky, stoličky, koberčeky alebo nepotrebné poličky – miestnosti tak budú pôsobiť priestornejšie a vzdušnejšie. Snažte sa o to , aby vaša nehnuteľnosť pôsobila „neutrálne“.

Nebojte sa investovať do vymaľovania izieb – svetlé farby  interiér vašej nehnuteľnosti presvetlia a vôňa farieb vyvoláva pocit čistoty a novoty. Pamätajte na to, že čisté byty alebo domy sa predávajú rýchlejšie a za lepšiu cenu pre vás.

Predávajúcim vždy navrhujem odstrániť z pracovnej plochy kuchynskej linky neumytý riad, kávovar,  hriankovač atď. Chcete predsa kupujúcemu ukázať aká je vaša kuchyňa praktická a priestranná. Pamätajte, že rozhodujúce slovo pri kúpe nehnuteľnosti má často manželka.

V kúpeľni by nikdy nemala visieť sušiaca sa bielizeň a okolo vane a umývadla by nemalo byť veľa fľaštičiek šampónov, mydiel, pracích práškov apod. Opäť – musíte sa usilovať prezentovať túto miestnosť ako čistú, voňavú a priestrannú.

Je fajn, keď v spálni môže kupujúceho privítať čisto potiahnutá a postlaná posteľ. Vyvetraná spálňa s vôňou čistého prádla pôsobí sviežo a príjemne.

Ak bude obhliadka prebiehať vo večerných hodinách, odporúčam rozsvietiť pred obhliadkou všetky svetlá – chcete navodiť atmosféru príjemného a útulného domova.

Ak máte pekný výhľad z okien, roztiahnite pred dennou prehliadkou záclony, ukážte kupujúcemu krásu, na ktorú sa bude môcť pozerať – ľudia často kupujú práve lokalitu a výhľad.

Nie každý nefajčiar bude ochotný prehliadnúť vôňu vašich cigariet. Našťastie je pred prehliadkou možné obytné priestory vyvetrať a prípadne prevoňať vanilkou.  Kupujúci sa často rozhodujú nielen na vecnom alebo vizuálnom základe, ale aj na inom – pocitovom…

Veríme, že Vaši domáci maznáčikovia sú dôležitými členmi rodiny, no nie každý kupujúci zvieratká ľúbi a niektorí sú na ne dokonca alergickí. Pošlite niekoho z vašej rodiny v priebehu obhliadky so psíkom na prechádzku. Psík Vám bude  vďačný a kupujúci možno tiež.

Pokúste sa vytvoriť  z vašej nehnuteľnosti  oázu kľudu a pohody. Ak sa do Vašej nehnuteľnosti zamilujú, budú ochotní prehliadnuť aj niektoré drobné nedostatky.

V prípade, že predávate rodinný dom, nezabudnite pred obhliadkou pokosiť trávnik, pohrabať lístie a pozametať chodníky. Pamätáte sa predsa čo som hovoril na začiatku článku o prvom dojme...

Držím palce...

Tibor Dupkala – realitný maklér

.

 

 

Vyhľadávanie nehnuteľností
-
- m2